Nowe mieszkania Suwalki

Bramy i ogrodzenia

Off 42
Bramy i ogrodzenia
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Jak wybrać odpowiednie bramy i ogrodzenia?

Wielu Polaków marzy o własnym domu, położonym najchętniej w pobliżu jakiegoś większego miasta (tak żeby móc jednak korzystać z udogodnień, które za tym idą). Znacznej części marzenie to udaje się spełnić. Rodacy budują domy o przeróżnych kształtach i bryłach, kolorach elewacji itp. W zasadzie jeśli tylko w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie określono żadnych obostrzeń (lub taki plan nie został po prostu uchwalony), to wszystkim zdaje się huczeć w głowie morał Fredrowskiej bajki „wolnoć Tomku w swoim domku”. Jeśli więc sąsiad postawił dom z elewacją w kolorze żółtym, to obok wyrosną domy we wszystkich innych kolorach tęczy. Jednakże nie tylko ów kolor elewacji jest tym, czym lubimy się wyróżniać. Kolejnym takim elementem są bramy i ogrodzenia, które również każdy dobiera wedle własnego uznania. Drewniane, metalowe albo murowane. Proste lub w wymyślnych kształtach i zdobieniach. To one właśnie rzucają się w oczy jako pierwsze. Stanowią bowiem nie tylko element zabezpieczający nasze mienie przed intruzami i nieproszonymi gośćmi, ale równie pewnego rodzaju wizytówkę naszego poczucia stylu i smaku. Dlatego warto w nie zainwestować i sprawić by zdobiły, a nie szpeciły naszą „posiadłość”. Niech podkreślą charakter naszego domu – bez względu na to, czy jest to dom w stylu nowoczesnym czy mocno rustykalnym. Przy ich wyborze należy się kierować właściwie jedną, prostą zasadą – bramy i ogrodzenia powinny stanowić jedną spójną całość z tym, co „chronią”. Powinny przyciągać uwagę, ale nie szokować.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • mieszkania w suwałkach na sprzedaż

    Na rynku jest ogromny wybór gotowych projektów domów. Biura projektowe prześcigają się w różnych promocjach, dzięki czemu projekty te są coraz tańsze. Stojąc przed wyborem konkretnego projektu, według którego ma zostać wybudowany dom, zastanawiamy się na co zwrócić uwagę, żeby nie żałować wyboru. Otóż trzeba zdać sobie sprawę, że najważniejszą częścią projektu budowlanego jest architektura….

  • mieszkania na sprzedaż suwałki zajko

    Komody są to bardzo ciekawe rodzaje szaf, które jak się okazuje dość często można dostać w dzisiejszych czasach na naszym rynku. Wiele komód jest bowiem sprzedawanych tylko i wyłącznie w całych zestawach mebli, co już nie jest tak opłacalne. Okazuje się bowiem, że jeśli chcemy kupić tanią komodę to musimy zakupić cały zestaw mebli warty…

Archiwa