Osiedle kamena Suwałki

mieszkania na sprzedaz suwalki otodom

Off 309
mieszkania na sprzedaz suwalki otodom
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

deweloper (6)Deweloper we wspólnocie mieszkaniowej
Wspólnota mieszkaniowa tworzy się w wyniku stopniowej sprzedaży mieszkań przez dewelopera, czyli dotychczasowego właściciela. Wraz ze sprzedażą wszystkich mieszkań deweloper przestaje być częścią tej wspólnoty.
Dopóki nie dojdzie do sprzedaży wszystkich mieszkań, co czasem może trwać nawet kilka lat, właścicielem niesprzedanych lokali jest deweloper. Z tego tytułu ma pewne obowiązki. Przysługuje mu głos na spotkaniach wspólnoty oraz ponosi koszty zarządzania częścią wspólną w części, która przypada na lokale jeszcze niesprzedane. Właściciele mieszkań oprócz wydatków na swoje lokale ponoszą również koszty remontów, konserwacji, sprzątania itd. części wspólnej – klatki schodowej, windy. Kosztów tych deweloper nie może zrzucić na właścicieli pozostałych mieszkań. W sytuacji, gdyby się z tego nie wywiązywał wspólnota może dochodzić swoich praw na drodze sądowej w postępowaniu upominawczym. Ma na to 3 lata, gdyż po tym okresie długi te ulegają przedawnieniu i dłużnik może odmówić wierzycielowi wypłacenia zaległego świadczenia.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Tanie blachy trapezowe

    W branży budownictwa domów mieszkalnych, lokali użytkowych, czy garaży, poszukuje się materiałów uniwersalnych, charakteryzujących się takimi walorami jak wytrzymałość, lekkość i trwałość. Nie bez znaczenia jest też łatwość montażu i krotki czas wykonywania robót oraz niska cena tworzywa. Wszystkie te cechy posiadają tanie blachy trapezowe. Są one wykonane z blachy ocynkowanej, lub aluminiowej pokrytej lakierem….

  • wileńska mieszkania kraków

    Artykuły bhp sklep internetowy posiada wysokiej jakości spełniające normy unijne, dlatego można nabyć tu środki ochrony zabezpieczające pracowników zatrudnionych w różnych branżach. Często zdarza się, że w okresie letnim pracownicy niechętnie zakładają kaski, tłumacząc się wysoką temperaturą, jednak pracodawca nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek uchybienie, jeżeli chce pomóc pracownikom w tym okresie może wyposażyć…

Archiwa