Wileńska mieszkania

mieszkania na sprzedaż suwałki

Off 393
mieszkania na sprzedaż suwałki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nieruchomosci (85)Początki zamków umocnień powstałych na Dolnym Śląsku datuje się mniej więcej na VI wiek. Wtedy zaczęły powstawać tu grody i umocnienia drewniane, których układ i architektura w mniejszym bądź większym stopni przypominała Biskupin. Służyły one jako siedziby władających danym terenem, oraz do obrony przed rabusiami. Jednak sytuacja diametralnie zmieniła się koło roku 1000, kiedy Śląsk włączony został do terenów Polski. Przez to, że stał się on południową granicą naszego kraju w tamtych czasach, nastała konieczność wzmocnienia tego terenu. Początkowo rozbudowano dość znacznie istniejące już tam grody. Jednak architektura nie była jeszcze rozwiniętą gałęzią na tyle, żeby były one jakoś mocno obronne. Pełniły bardziej rolę warowni. Kiedy architektura poszła o krok do przodu, w wieku XIII zaczęto na ich miejscu stawiać warownie murowane. Dzięki temu, teraz spacerując, bądź jeżdżąc po tym rejonie co chwilę możemy natknąć się na ruiny warowni, usytuowane i bardzo ładnie wpisane w tamtejszy krajobraz.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Niedroga odmiana pomieszczenia

    Wiele osób myśli o tym, aby odmienić nieco swój pokój, nie ponosząc przy tym wielkich kosztów. Remont pociąga bowiem za sobą sporo pieniędzy i często nie warto decydować się na taki co dwa ? trzy lata. Poza tym, istnieje kilka innych sposobów na to, aby zmienić charakter i klimat danego pomieszczenia, przy niewielkich kosztach i…

  • Nowoczesne ogrodzenia systemowe

    Innowacyjne ogrodzenie Najnowszą propozycją, jeśli chodzi o ogrodzenia są nowoczesne ogrodzenia systemowe. Zamówienie ich jest bardzo proste, wystarczy wybrać odpowiedni model dla siebie w katalogu, zamówić i czekać aż firma je przywiezie i zamontuje. Tego rodzaju ogrodzenia to całe gotowe przęsła lub moduły. Wykonuje się je ze stali, aluminium lub drewna, odpowiednio impregnuje i maluje….

Archiwa