Wileńska mieszkania

mieszkania na sprzedaż suwałki

Off 394
mieszkania na sprzedaż suwałki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nieruchomosci (85)Początki zamków umocnień powstałych na Dolnym Śląsku datuje się mniej więcej na VI wiek. Wtedy zaczęły powstawać tu grody i umocnienia drewniane, których układ i architektura w mniejszym bądź większym stopni przypominała Biskupin. Służyły one jako siedziby władających danym terenem, oraz do obrony przed rabusiami. Jednak sytuacja diametralnie zmieniła się koło roku 1000, kiedy Śląsk włączony został do terenów Polski. Przez to, że stał się on południową granicą naszego kraju w tamtych czasach, nastała konieczność wzmocnienia tego terenu. Początkowo rozbudowano dość znacznie istniejące już tam grody. Jednak architektura nie była jeszcze rozwiniętą gałęzią na tyle, żeby były one jakoś mocno obronne. Pełniły bardziej rolę warowni. Kiedy architektura poszła o krok do przodu, w wieku XIII zaczęto na ich miejscu stawiać warownie murowane. Dzięki temu, teraz spacerując, bądź jeżdżąc po tym rejonie co chwilę możemy natknąć się na ruiny warowni, usytuowane i bardzo ładnie wpisane w tamtejszy krajobraz.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Elektropolerowanie metali

    Strychy lub antykwariaty mają to do siebie, że są olbrzymim skupiskiem starych mebli i przedmiotów. Nierzadko bardzo kosztownych czy po prostu wyjątkowo pięknych. Zazwyczaj widać po tych przedmiotach, że czasy świetności mają one już za sobą. Na szczęście są możliwości na przywrócenie powierzchniom połysku. Opłaca się jednak nie eksperymentować samemu, gdyż można bezpowrotnie uszkodzić powierzchnię….

  • Producent drzwi

    Zarówno drzwi wewnętrzne jak i zewnętrzne, czy to w mieszkaniu, czy też w domku jednorodzinnym, stanowią bardzo ważny element. Oprócz funkcji użytkowej spełniają też funkcję dekoracyjną. Wybierając drzwi, chcemy, aby były nie tylko wytrzymałe i zapewniały bezpieczeństwo, ale także by były ładne i pasowały do ogólnej koncepcji wystroju pomieszczenia, czy wyglądu zewnętrznego budynku. W dzisiejszych…

Archiwa