Wileńska mieszkania

Podbitka świerk skandynawski

Off 71
Podbitka świerk skandynawski
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Podbitka swierk skandynawski (10)Świerk skandynawski jest to gatunek jednopienny czyli na jednej roślinie występują kwiaty żeńskie oraz męskie. Szyszka jest u nich podłużnie jajowata, i sięga nawet do 6 cm długości. Poza tym ma naturalne siedliska w południowo-wschodniej Europie, na przykład na górzystym obszarze Bośni i Hercegowiny. Preferuje stanowiska słoneczne, do tego podłoże musi być przepuszczalne, wilgotne, głęboko uprawiane oraz wapienne. Radzi sobie także na podłożu suchym, do tego jest odporny na mrozy i wiosenne przymrozki. Młode sadzonki musimy otoczyć bardzo dobrą opieką już po posadzeniu, podlewając tylko i wyłącznie w razie potrzeby. Sprawdza się na rabatach, jednak należy ją ściółkować. Grubość tej ściółki musi być minimum 5 cm. Nawożenie najlepiej rozpocząć w rok od posadzenia. Warto stosować nawozy organiczne, lub jeśli nam ich brakuje mineralne. Świerk przeważnie rozmnaża się przez nasiona. Podbitka świerk skandynawski to rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane w naszym kraju. Możemy je już spotkać w wielu mieszkaniach.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Deska tarasowa bangkirai

    Aktualnie panuje moda na bycie zdrowym. Czym się ona objawia? Chcemy, by nasze kosmetyki były naturalne, jedzenie bezglutenowe i ogólnie otoczenie, w którym przyszło nam żyć i mieszkać było jak najbardziej zgodne z naturą. Dlaczego nie stosować tego również w naszym domu? Wiele osób dziś wymienia meble ze sklejki na porządne, drewniane, które nie tylko…

  • Tanie blachy trapezowe

    W branży budownictwa domów mieszkalnych, lokali użytkowych, czy garaży, poszukuje się materiałów uniwersalnych, charakteryzujących się takimi walorami jak wytrzymałość, lekkość i trwałość. Nie bez znaczenia jest też łatwość montażu i krotki czas wykonywania robót oraz niska cena tworzywa. Wszystkie te cechy posiadają tanie blachy trapezowe. Są one wykonane z blachy ocynkowanej, lub aluminiowej pokrytej lakierem….

Archiwa