Nowe mieszkania Suwalki

Zakup, pielęgnacja i odnowa parkietów

Off 22
Zakup, pielęgnacja i odnowa parkietów
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Remont w mieszkaniu

Jeżeli przeprowadzamy remont w naszym mieszkaniu lub dopiero je urządzamy musimy obmyślić całe jego urządzenie od podstaw. W tym wypadku mamy na myśli oczywiście to co posiadamy pod naszymi stopami, czyli podłogę. Istnieje wiele rodzajów podłóg. Na rynku dostępne są zarówno wykładziny, dywany, płytki i innego rodzaju posadzki oraz podłogi drewniane. Zajmiemy się omówieniem tych ostatnich, do których niewątpliwie należą parkiety, panele i deski podłogowe. Podłogi drewniane to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić.

Zakup nowego parkietu

Drewno to materiał z którego są wykonywane różne przedmioty użytku codziennego. Tak samo jest z drewnem w naszych mieszkaniach. Nadaje ono wrażenie przytulności a pomieszczenie, które posiada wiele elementów drewnianych sprawia wrażenie miejsca współgrającego z przyrodą. Tak samo jest z podłogami drewnianymi. Parkiet posiada wiele zalet, przede wszystkim to, że jest przyjazny dla alergików oraz przyjazny dla oka. Warto wiedzieć, że parkiety są również izolatorem termicznym i akustycznym.

Zniszczony parkiet? Cyklinowanie

Postanowiliśmy kupić parkiet, w końcu ma być to inwestycja na długie lata. Pamiętajmy jednak o tym, że parkiety, jak każde przedmioty użytku codziennego zużywają się i starzeją. Jasne jest, że powinniśmy odpowiednio dbać o nasza podłogę. Mowa tu oczywiście o częstej pielęgnacji specjalnymi środkami czystości i olejami. Raz na jakiś czas, żeby odświeżyć nasz parkiet, możemy dokonać lakierowania. Taki zabieg niestety przywróci blask naszej podłogi tylko na jakiś czas. Jednak istnieje możliwość uzyskania efektu nowej podłogi dzięki cyklinowaniu. Jest to proces odnowy parkietu. Polega na usunięciu zużytej warstwy i pokrycie podłogi środkiem zabezpieczającym.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Producent basenów

    Wiele właścicieli domków jednorodzinnych, wzorem zachodnich posiadłości, decyduje się wybudować na terenie swojego ogrodu czy domu basen. Niektórzy twierdzą, że w naszym klimacie jest to tylko wymysł osób zamożnych. Jeśli jednak zdecydujemy się spełnić to marzenie, warto aby wybrany przez nas producent basenów, spełniał kilka kryteriów. Przede wszystkim musi być to przedsiębiorstwo, którego produkty spełniają…

  • Układanie kostki brukowej Warszawa

    W każdym nowym roku, większe miasta otrzymują pieniądze na inwestycje. Przed zakończeniem starego roku, siadają najważniejsze osoby w urzędach i wymyślają plan, na co i jaki budżet trzeba przeznaczyć w kolejnym roku. Im więcej osób, tym więcej pomysłów, stąd nie zawsze takie decyzje mogą każdemu przypaść. Często jest tak, że budżet, jaki otrzymuje urząd, nie…

Archiwa