Nowe mieszkania Suwalki

Zakup, pielęgnacja i odnowa parkietów

Off 28
Zakup, pielęgnacja i odnowa parkietów
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Remont w mieszkaniu

Jeżeli przeprowadzamy remont w naszym mieszkaniu lub dopiero je urządzamy musimy obmyślić całe jego urządzenie od podstaw. W tym wypadku mamy na myśli oczywiście to co posiadamy pod naszymi stopami, czyli podłogę. Istnieje wiele rodzajów podłóg. Na rynku dostępne są zarówno wykładziny, dywany, płytki i innego rodzaju posadzki oraz podłogi drewniane. Zajmiemy się omówieniem tych ostatnich, do których niewątpliwie należą parkiety, panele i deski podłogowe. Podłogi drewniane to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić.

Zakup nowego parkietu

Drewno to materiał z którego są wykonywane różne przedmioty użytku codziennego. Tak samo jest z drewnem w naszych mieszkaniach. Nadaje ono wrażenie przytulności a pomieszczenie, które posiada wiele elementów drewnianych sprawia wrażenie miejsca współgrającego z przyrodą. Tak samo jest z podłogami drewnianymi. Parkiet posiada wiele zalet, przede wszystkim to, że jest przyjazny dla alergików oraz przyjazny dla oka. Warto wiedzieć, że parkiety są również izolatorem termicznym i akustycznym.

Zniszczony parkiet? Cyklinowanie

Postanowiliśmy kupić parkiet, w końcu ma być to inwestycja na długie lata. Pamiętajmy jednak o tym, że parkiety, jak każde przedmioty użytku codziennego zużywają się i starzeją. Jasne jest, że powinniśmy odpowiednio dbać o nasza podłogę. Mowa tu oczywiście o częstej pielęgnacji specjalnymi środkami czystości i olejami. Raz na jakiś czas, żeby odświeżyć nasz parkiet, możemy dokonać lakierowania. Taki zabieg niestety przywróci blask naszej podłogi tylko na jakiś czas. Jednak istnieje możliwość uzyskania efektu nowej podłogi dzięki cyklinowaniu. Jest to proces odnowy parkietu. Polega na usunięciu zużytej warstwy i pokrycie podłogi środkiem zabezpieczającym.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Okucia do szkła

    Okucia do szkła to niezwykle bogata gama różnorodnych zamków, stabilizatorów, progów, profili, mocowań, uchwytów i jeszcze innych metalowych detali, dzięki którym można łączyć ze sobą dowolne szklane elementy. Okucia do szkła pozwalają także na wykonywanie różnorodnych przedmiotów, takich jak stoły, stoliki, półki, ale i różnego rodzaju szklane balustrady, drzwi. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od…

  • Cynkowanie galwaniczne

    Patrząc na zwykłą śrubkę często nie zdajmy sobie sprawy z tego, że do jej wytworzenia trzeba wielu skomplikowanych czynności. I co więcej, nie jest to tylko zwykłe wytworzenie czegoś za pomocą odlania lub skrawania, lecz również szereg zjawisk fizyczno-chemicznych. Taka śrubka mająca zastosowanie w samochodach, motocyklach lub samolotach musi zostać poddana czynnościom mającym na celu…

Archiwa