Nowe mieszkania Suwalki

Zakup, pielęgnacja i odnowa parkietów

Off 23
Zakup, pielęgnacja i odnowa parkietów
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Remont w mieszkaniu

Jeżeli przeprowadzamy remont w naszym mieszkaniu lub dopiero je urządzamy musimy obmyślić całe jego urządzenie od podstaw. W tym wypadku mamy na myśli oczywiście to co posiadamy pod naszymi stopami, czyli podłogę. Istnieje wiele rodzajów podłóg. Na rynku dostępne są zarówno wykładziny, dywany, płytki i innego rodzaju posadzki oraz podłogi drewniane. Zajmiemy się omówieniem tych ostatnich, do których niewątpliwie należą parkiety, panele i deski podłogowe. Podłogi drewniane to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić.

Zakup nowego parkietu

Drewno to materiał z którego są wykonywane różne przedmioty użytku codziennego. Tak samo jest z drewnem w naszych mieszkaniach. Nadaje ono wrażenie przytulności a pomieszczenie, które posiada wiele elementów drewnianych sprawia wrażenie miejsca współgrającego z przyrodą. Tak samo jest z podłogami drewnianymi. Parkiet posiada wiele zalet, przede wszystkim to, że jest przyjazny dla alergików oraz przyjazny dla oka. Warto wiedzieć, że parkiety są również izolatorem termicznym i akustycznym.

Zniszczony parkiet? Cyklinowanie

Postanowiliśmy kupić parkiet, w końcu ma być to inwestycja na długie lata. Pamiętajmy jednak o tym, że parkiety, jak każde przedmioty użytku codziennego zużywają się i starzeją. Jasne jest, że powinniśmy odpowiednio dbać o nasza podłogę. Mowa tu oczywiście o częstej pielęgnacji specjalnymi środkami czystości i olejami. Raz na jakiś czas, żeby odświeżyć nasz parkiet, możemy dokonać lakierowania. Taki zabieg niestety przywróci blask naszej podłogi tylko na jakiś czas. Jednak istnieje możliwość uzyskania efektu nowej podłogi dzięki cyklinowaniu. Jest to proces odnowy parkietu. Polega na usunięciu zużytej warstwy i pokrycie podłogi środkiem zabezpieczającym.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Szamba ekologiczne

    Z pewnością posiadanie domu na własność to piękna, ale również trudna rzecz. Musimy co jakiś czas naprawić dach, wymienić instalacje grzewcze czy zainwestować w nowe szambo. Jeśli zastanawiamy się nad tą ostatnią kwestią, warto sprawdzić ofertę na szamba ekologiczne. Mimo, że rozwiązanie to funkcjonuje na rynku od zaledwie kilku lat, już zdążyło zdobyć rzeszę zagorzałych…

  • nowe mieszkania suwałki nad rzeką

    Działanie biura nieruchomości Poszukiwanie mieszkania lub kupca na nasze mieszkanie nie jest takie proste, jak nam się to może wydawać. Ta czynność może się okazać dodatkowo jeszcze bardziej męcząca w momencie, gdy nie będziemy mieć czasu na wszystkie czynności, które są z tym związane. Z tego powodu, konieczne jest poszukiwanie innych rozwiązań, które pomogą nam…

Archiwa