Wileńska mieszkania

racis development suwałki

Off 396
racis development suwałki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nieruchomosci (70)W średniowiecznej historii naszego kraju, architektura również kierowała się pewnymi prawami. Takie jakby ?prawo budowlane? zeszłych czasów. Do wieku XIII, aby wybudować zamek, trzeba było posiadać tytuł księcia. Jednak jak każde prawo ulega zmianie, tak i to, w XIV wieku zmieniło się. Od tej pory własny zamek mógł postawić praktycznie każdy. Spowodowało to nie najlepsze skutki, gdyż często rycerze- prywatni, budowali swoje warownie i tworzyli z nich bazy rozbójnicze. W zamku mieli doskonałą linię obrony i możliwość ukrycia się, a robili z nich wypady np. na handlarzy, którzy wędrowali szlakami między większymi miastami. W tym okresie, dość duża ilość zamków została zniszczona, gdyż trzeba było w jakiś sposób powstrzymać rozbójników. Kolejne klęski dla zamków Dolnego Śląska przyszły w wieku XV kiedy miało miejsce powstanie husyckie, bezpośrednio na południowej granicy. Warownie stały się celem ataków wroga, który chciał przejąć kolejne ziemie na własny użytek. Spowodowało to ogromne spustoszenia w zamkach, mimo, że większość nie została przejęta.

Ciekawe artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy wiesz co to za rodzaj ogrodzenia łupane i gdzie je się buduje i po co?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt z administratorem:

Emailkrzysiek21[malpa]wp.pl
Tel(036) 983 90 30
MiastoKędzierzyn-Koźle
PaństwoPolska

Kategorie:

Komentarze oraz opinie:

Zobacz także losowy artykuł:

  • Zasilanie

    Wiele przedmiotów użytku domowego dostępnych jest dziś w wersjach bezprzewodowych. Jednak nie mogą one obyć się bez odpowiedniego źródła zasilania. To właśnie, dlatego stosuje się dziś różne metody i warianty takich urządzeń zasilających. Najczęściej nazywa się je po prostu akumulatory lub baterie. Istnieje bardzo wiele rodzajów takich produktów, gdyż posiadają one różne właściwości oraz przeznaczenie….

  • mieszkania suwałki do wynajęcia

    Płyty warstwowe mogą być instalowane na powierzchniach pionowych i poziomych. To materiał o ogromnych walorach funkcjonalnych i estetycznych. Mogą być z powodzeniem stosowane podczas budowy hal produkcyjnych, magazynów, biur, restauracji czy lokali handlowych. Płyty warstwowe wykorzystywane do budowy sufitów, są niezwykle odporne i mają dużą wytrzymałość na wszelkiego rodzaju odkształcenia oraz wysoką odporność termiczną, ponieważ…

Archiwa